Czy to jest bezpieczne i jakie są skutki uboczne?

Olejek CBD to związek, którego nazwa oznacza kanabidiol, który jest głównym składnikiem marihuany. Kannabidiol to nieznany fitokannabinoid znaleziony w 1940 roku. Stanowi ponad 40% całkowitej substancji lotnej w roślinach konopi i jest jedną z wielu zidentyfikowanych substancji podobnych do kanabidiolu. Po raz pierwszy został znaleziony w marihuanie i uważa się, że jest odpowiedzialny za brak poważnych skutków ubocznych obserwowanych u niektórych pacjentów stosujących lek.

W większości przypadków ciężkiej epilepsji dziecięcej drgawki są spowodowane uszkodzeniem delikatnego układu nerwowego, zwanego dopływem krwi do mózgu. Wykazano, że kannabidiol nie tylko zmniejsza częstotliwość napadów padaczkowych, ale ma również istotny wpływ przeciwdrgawkowy u pacjentów z tą chorobą. Może zatrzymywać lub zmniejszać nasilenie napadów padaczkowych, a nawet zapobiegać ich nawrotom u niektórych pacjentów. Uważa się, że działanie przeciwutleniające wynika z interakcji między kannabidiolem a innym związkiem, GABA. Glutaminian, neuroprzekaźnik, jest normalnie uwalniany do organizmu po napadzie. Jednak niektórzy badacze uważają, że GABA może odgrywać rolę w ochronie organizmu przed szkodliwymi skutkami ubocznymi leków przeciwpadaczkowych.

Jak więc wziąć olej CBD?

Spożycie tego oleju nie jest zalecane przez większość profesjonalistów, ponieważ istnieją dowody na to, że może on zwiększać ciśnienie krwi i zwiększać ryzyko zawału serca. Dlatego olej CBD nie powinien być spożywany razem z lekami, chyba że określono inaczej. Przyjmowanie tego olejku w postaci suplementu powinno odbywać się pod kierunkiem lekarza, ponieważ może wchodzić w interakcje z innymi lekami, jeśli jest przyjmowany w zalecanych dawkach.

Osoby, które chcą wypróbować olej CBD, powinny kupować go z renomowanego źródła, takiego jak renomowany sprzedawca internetowy. Warto kupować olej CBD w najczystszej postaci, bo choć wydaje się, że ma taki sam skład chemiczny jak THC, to tak nie jest i dlatego nie nadaje się do użytku rekreacyjnego. Należy również unikać wszelkich produktów, które reklamują się jako zawierające marihuanę.

Olejek można kupić w kapsułkach lub w płynie, ale przed zakupem należy uważnie przeczytać etykietę.

Jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz na inne schorzenia, przed zażyciem jakichkolwiek leków skonsultuj się z lekarzem. Rozsądne może być również przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania na butelce, aby nie przedawkować. Jednak jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z tych problemów wystąpił, jeśli zdecydujesz się kupić olej CBD w celach terapeutycznych, ponieważ produkt został rygorystycznie przetestowany.

Do tej pory nie ma ostatecznych dowodów naukowych na temat wpływu CBD na epileptyków, ale warto zauważyć, że naukowcy odkryli, że CBD nie powoduje objawów psychotycznych u większości ludzi. W rezultacie jest mało prawdopodobne, aby CBD pomogło tym, którzy nie mają epilepsji. Może jednak pomóc osobom, które doświadczyły napadów padaczkowych oraz tym, którzy cierpią na lęk i schizofrenię, ale chcą również zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych związanych z niektórymi konwencjonalnymi lekami przeciwdepresyjnymi. Dzieje się tak, ponieważ wydaje się, że CBD ma podobne elementy strukturalne do niektórych z tych leków, co sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby CBD powodowało skutki uboczne.

Jeśli zdecydujesz się użyć oleju CBD lub któregokolwiek z innych ekstraktów ziołowych, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu etykiety składników. Niektóre produkty nie są tak czyste, jak się podaje, i mogą w rzeczywistości zawierać zanieczyszczenia, które w ogóle Ci nie pomogą. Na przykład niektóre produkty mogą zawierać olej roślinny, olej arachidowy, olej kukurydziany, olej z nasion bawełny, a nawet olej sojowy. Upewnij się, że olej zawiera tylko najwyższej jakości składniki.

Olejek CBD można stosować w połączeniu z innymi preparatami ziołowymi, takimi jak suplementy ziołowe lub naturalne suplementy witaminowe (takie jak Echinacea). Na przykład może się okazać, że największe korzyści może przynieść stosowanie kombinacji kuracji ziołowych wraz z olejem CBD. Jeśli jednak zdecydujesz się używać tylko oleju CBD, upewnij się, że nie łączysz produktów, które są ze sobą sprzeczne. Niektóre typowe problemy związane z niektórymi ziołami mogą być: konflikt z innymi ziołami, ostry / ostry smak i / lub inwazyjne dla organizmu.

encan cbd opinie
herbata z cbd