Zestawienie wielu rodzajów oleju CBD

Olej CBD lub Cannabidiol ma wiele właściwości terapeutycznych. Kannabidiol, znany również jako CBD, to wszechstronny fitochemikalia, które można znaleźć w wielu różnych typach roślin, w tym: marihuanie, konopiach, konopiach, krokoszu barwierskim, róży, kurkumie i wielu innych. Kannabidiol jest silnym związkiem fitochemicznym występującym w wielu różnych typach roślin. Stanowi ponad 40% całego materiału roślinnego i jest jedną z najważniejszych substancji występujących w przyrodzie. Jest szeroko stosowany jako środek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczy.

Kannabidiol jest produkowany przez dwa rodzaje roślin: konopie indyjskie i konopie.

W rzeczywistości jest to jedyne warzywo, które wytwarza tego typu związek. Stwierdzono, że jest przydatny w leczeniu wielu chorób. W Europie jest stosowany od średniowiecza jako środek leczniczy przy schorzeniach: okrężnicy spastycznej, skurczu gardła, porażeniu dziecięcym, demencji i stwardnieniu rozsianym. Był również stosowany w leczeniu padaczki i innych rodzajów napadów.

Olej CBD można pozyskać z trzech źródeł. Pączkują trzy powszechnie dostępne oleje; liście i kwiaty; i nasiona. Można go również uzyskać łącząc olej z dowolnego z wymienionych źródeł z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek. To połączenie daje nową nazwę temu leczniczemu olejowi – kanabidiol.

Terapeutyczna wartość CBD została już powszechnie uznana. Był stosowany w leczeniu dzieci z łagodnymi przypadkami autyzmu, demencji, epilepsji i innych problemów. Jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu lęku, poprawie koncentracji, zmniejszeniu objawów napadu i poprawie koordynacji. Działa również przeciwbólowo. Niektóre wstępne badania sugerują, że może być również pomocny w obniżaniu ciśnienia krwi i zwiększaniu szybkości przewodzenia nerwów (NCV).

Wiele firm farmaceutycznych bada korzyści zdrowotne wynikające z oleju CBD. Ekstrakt z drugiego rodzica konopi indyjskich, ma podobny skład chemiczny jak marihuana. Jednak w przeciwieństwie do marihuany, CBD nie powoduje palenia, zapachu ani szkodliwych skutków ubocznych. Nie wiadomo, czy CBD może leczyć raka lub zapobiegać rakowi, ale najnowsze informacje wskazują, że może być korzystne w przypadku niektórych postaci raka. Jedną z zalet CBD jest to, że nie zwiększa ryzyka niektórych nowotworów, takich jak rak: żołądka, prostaty, okrężnicy, piersi, jajnika, okrężnicy, białaczka i chłoniak.

Badacze raka badali, czy CBD może przynieść korzyści zdrowotne osobom cierpiącym na raka.

Wielu naukowców uważa, że ​​CBD ma zdolność zmniejszania rozmiaru guza i zwiększania wskaźnika przeżywalności osób, u których zdiagnozowano raka. Niestety, w chwili pisania tego tekstu nie znaleziono żadnych wyników łączących CBD ze zwiększonym ryzykiem raka lub przeżycia. W rzeczywistości jest wielu pacjentów, którzy cieszyli się doskonałymi wynikami leczenia olejem CBD.

CBD jest nie tylko korzystne dla niektórych postaci raka, ale jest również skuteczne w innych stanach, w tym w napadach padaczkowych, lęku, przewlekłym bólu, zapaleniu stawów, migrenowych bólach głowy, nudnościach i nudnościach. Lekarze badają obecnie korzyści płynące z oleju CBD w chorobach takich jak stwardnienie rozsiane i choroba Parkinsona. Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Farmaceutycznych prowadzi obecnie badania kliniczne dla pacjentów stosujących CBD w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna. Istnieje nadzieja, że ​​CBD może być skuteczne w leczeniu chorób zapalnych jelit, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i owrzodzeń dróg żółciowych. Prowadzone są również badania nad korzyściami płynącymi z CBD w leczeniu depresji, zespołu deficytu uwagi, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, retinopatii cukrzycowej i niektórych postaci padaczki.

Niektóre oleje CBD można uzyskać od zarejestrowanych dostawców marihuany medycznej; jednak CBD nie jest wytwarzane przez rośliny marihuany. Musi pochodzić z wiarygodnego i spójnego źródła. Obecnie wiele małych i średnich zakładów produkcyjnych, oprócz wielu producentów ropy naftowej rozwija wysokiej jakości dostawy CBD. Wielu producentów CBD jest w stanie zaoferować olej CBD zawierający od jednego do dziewięćdziesięciu procent CBD. Wiele marek ma niski poziom CBD, a wysokiej jakości oleje są dostępne w przystępnych cenach, często poniżej jednego dolara za uncję.

olej cbd zastosowanie
olej z marihuany cbd